Impulssi Personal trainer -koulutus on elintapavalmennukseen erikoistava koulutusohjelma, joka tarjoaa vahvaan tutkimusnäyttöön sekä kouluttajiemme pitkään kokemukseen perustuvat opit kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin valmentamisesta.
Suurella osalla koulutukseemme osallistuvista henkilöistä on liikunta-, terveys- tai sosiaalialan pohjakoulutus, mutta mukaan koulutukseen hakeutuu yhä useammin myös apteekkialan henkilökuntaa, HR asiantuntijoita ja -johtajia, entisiä tai nykyisiä huippu-urheilijoita, eri lajien juniori- tai huippuvalmentajia sekä tietenkin oman hyvinvointinsa ja suorituskykynsä kehittämisestä kiinnostuneita opiskelijoita.
Noin 40 % opiskelijoista hakee koulutuksestamme mahdollisuutta alan vaihtamiseen ja personal trainerina työllistymiseen, 30 % tulee koulutukseen hakemaan valmennuksellista osaamista nykytyöhönsä ja 30 % hakeutuu koulutukseen tavoitteenaan oman terveytensä, toimintakykynsä tai kuntonsa kehittäminen pysyvästi paremmalle tasolle. Usein nälkä kasvaa syödessä ja omien onnistumisten myötä henkilö innostuukin jakamaan osaamistaan vähintään lähipiirilleen tai tekemään osa-aikaista valmennustyötä lisäansainta ja muiden ihmisten auttaminen motiiveinaan.
Meillä on ilo päästä jakamaan pian useita, upeita ja mukavan erilaisia onnistumistarinoita koulutuksistamme. Julkaisujonossa ovat mm. entisen NHL-kiekkoilijan kouluttautuminen uudelle uralle huippupelaajien fysiikkavalmentajaksi, suuren kansainvälisen yrityksen HR-johtajan kouluttautuminen kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin edistäjäksi sekä koulutuksesta omasta uupumuksesta toipumiseen paljon osaamista sekä tukea saaneen henkilön kuntoutumistarina.
Jos oman hyvinvoinnin parempi hallinta, yrityksen hyvinvointijohtamisen taidot, valmennuksellisen osaamisen kehittäminen tai työ kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin edistämisen ja ihmisten auttamisen parissa kiinnostaa, niin tervetuloa mukaan syksyn koulutuksiimme.
Halutessasi pääset aloittamaan itsesi ja oman hyvinvointisi kehittämisen jo kesällä, sillä saat tunnukset verkko-oppimisympäristöömme ja sinulle avautuu mahdollisuus Oman hyvinvoinnin johtamisen verkkokoulutusten (4 osaa) opiskeluun heti koulutukseen ilmoittauduttuasi.
Olisipa hienoa saada sinut mukaan koulutukseemme, oppimaan parempia valmennustaitoja sekä oman tai yrityksen hyvinvoinnin johtamisosaamista. Kenties pääsemme julkaisemaan sinun oman onnistumistarinasi jo alkuvuodesta?
Kysy lisää ja ilmoittaudu mukaan: https://www.impulssi.fi/koulutuskalenteri/
Riku Aalto
p. 050 3494099
riku.aalto@impulssi.fi